Laboratoare

Laboratorul se ține în sala A315.
Subiectele aplicațiilor:
  • Elemente de algebră booleană (1h)
  • Funcții logice. Metode de minimizare (5h)
  • Implementarea funcțiilor logice folosind porți (2h)
  • Automate (2h)
  • Multiplexor și decodificator (2h)
  • Bistabile (4h)
  • Sumatoare (2h)
  • Registre (3h)
  • Numărătoare (3h)
  • Sinteza automatelor secvențiale asincrone și sincrone (4h)
Lucrarea 0: Sisteme de numerație. Funcții logice

Nume Proiect ales
GANŢU V. M. BOGDAN-MIHAI P4.XOR
KOTORMAN A. CLAUDIU P1.Ceas
LADĂU V. PAUL-LUCIAN P2.Cronometru
LAŢCU D. R. ANDREI-CONSTANTIN P1.Ceas
LAZĂR S. N. CARLA-LAURA P4.XOR
LAZEA M. RĂZVAN-GABRIEL P3.ROT13
LENGHEL I. IONUŢ-CODRUŢ P2.Cronometru
LEUCUŢA L. M. GEORGE-CĂTĂLIN P3.ROT13
LICĂ F. SORIN P4.XOR
LILA D. ALINA-ANDREEA P1.Ceas
LUCHIAN G. ADRIAN-ALIN P2.Cronometru
LUKACS I. DARIUS-IULIU P3.ROT13
MAGIAR G. C. VLAD-ALEXANDRU P4.XOR
MARCU V. TABITA P1.Ceas
MARINESCU E. MARIUS-GEORGE P2.Cronometru
MARIŞ F. I. ANDREI-HORAŢIU P3.ROT13
MARIŞESCU G. GHEORGHE-NARCIS P4.XOR
MARTIN E. V. CRISTIAN-EUGEN P1.Ceas
MARTINESCU G. C. CLAUDIU P2.Cronometru
MUŞUROI S. ADRIAN-EUGEN P3.ROT13
NICU G. F. ILEANA ADELINA P3.ROT13
NICULA N. ANDREEA-MĂDĂLINA P1.Ceas
NOVAC R. PAUL P3.ROT13
OPÂRLESCU D. MATEI-CRISTIAN P2.Cronometru
OPREA R. E. BIANCA-ANA-MARIA P3.ROT13
ORBULESCU I. VLAD-IOSIF P4.XOR
PACIOAGĂ F. ALEX-IONUŢ P1.Ceas
PALCĂU N. M. SERGIU-VLAD P2.Cronometru
PENA D. DANIELA-IASMINA P2.Cronometru
PEPTAN V. ALEXANDRU-FLORIN P4.XOR
PETRASC E. MIHAI-VALENTIN P3.ROT13
PETRESCU V. VASILICA P1.Ceas
PETRICA F. DAIANA-OANA P1.Ceas
PLEŞA V. BIANCA-VIORELA P1.Ceas
POP-MOLDOVAN D. C. RAREŞ-DIONISIE P2.Cronometru
POPOVICIU I. DIANA P2.Cronometru
POPUŢĂ S. CRISTINA-MARIA P4.XOR
RADU C. IONELA P2.Cronometru
SUCIU F. A. PATRICK-ALEXANDRU P1.Ceas
TĂUTU D. L. GEORGE-RAUL P1.Ceas
TOMEGEA G. ROBERTA-GEORGIANA-IZABELA P1.Ceas
TORJE I. DAVID P4.XOR
TRANCĂ A. LARISA-CRISTINA P1.Ceas
TRĂNCĂU V. REMUS-LEONARD P3.ROT13
TRUŞCĂ N. FLORENTINA-CORINA P4.XOR
TRUŢA A. ANDREI-FLORIN P4.XOR
TRUŢIU N. BIANCA-ALEXANDRA P3.ROT13
TURCIAN V. DARIUS P1.Ceas
TYUKODI R. TAMAS P1.Ceas
UDRESCU N. R. COSMIN P1.Ceas
ULKEI Z. ZSOFIA P3.ROT13
UNGUREANU O. C. VLAD-ILIE P4.XOR
UZONI F. M. RIBANA-MARIA-ALEXANDRA P4.XOR
VARZARI A. ANASTASIA P4.XOR
VASI G. P. IOANA-ANDREEA P1.Ceas